ساخت واحدهای مسکونی در هرات
ساخت واحدهای مسکونی در هرات

وزارت شهری سازی و مسکن قصد دارد ده هزار واحد مسکونی را با مشارکت بخش خصوصی در هرات ایجاد کند. سید سادات منصور نادری وزیر شهر سازی و مسکن  وزیر شهرسازی تاکید دارد؛ بررسی‌های نخستین در مورد ساخت این واحد‌های مسکونی صورت گرفته و زمین آن نیز مشخص شده است. از سویی هم فریدون سروری […]

وزارت شهری سازی و مسکن قصد دارد ده هزار واحد مسکونی را با مشارکت بخش خصوصی در هرات ایجاد کند. سید سادات منصور نادری وزیر شهر سازی و مسکن  وزیر شهرسازی تاکید دارد؛ بررسی‌های نخستین در مورد ساخت این واحد‌های مسکونی صورت گرفته و زمین آن نیز مشخص شده است.

از سویی هم فریدون سروری رییس شهر سازی هرات می‌گوید: یک قطعه زمین در شمال شرق شهر هرات برای ساخت این واحد‌های مسکونی مشخص شده است.

در همین حال سعد خطیبی  رییس اتاق تجارت هرات می‌گوید: تا زمانیکه حکومت در ساخت این واحد‌های مسکونی مشارکت مالی نداشته باشد و برای سرمایه گذاران سهولت‌های لازم را فراهم نکند؛ بازرگان‌های فعال در هرات نمی‌توانند در این پروژه سرمایه گذاری کنند.

او می‌گوید: بازرگان های این ولایت به سرمایه گذاری در بخش املاک و ساختمان سازی با دیده شک می‌نگرند؛ چرا که سرمایه گذاری در بخش مسکن طی سال‌های پسین  نتیجه خوبی نداشته و صنعت ساخت و ساز مسکن با رکود رو به رو بوده است.