سر بریده شدن یک زن از سوی شوهرش در هرات
سر بریده شدن یک زن از سوی شوهرش در هرات

یک زن توسط شوهرش در هرات به قتل رسید. عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات با تایید این رویداد می‌گوید: این خانم ۴۲ سال داشت و شوهرش که متعاد به مواد مخدر بوده لحظاتی پس از ارتکاب جرم از محل رویداد پا به فرار گذاشته است و اکنون تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار دارد. قتل […]

یک زن توسط شوهرش در هرات به قتل رسید. عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات با تایید این رویداد می‌گوید: این خانم ۴۲ سال داشت و شوهرش که متعاد به مواد مخدر بوده لحظاتی پس از ارتکاب جرم از محل رویداد پا به فرار گذاشته است و اکنون تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار دارد.

قتل فجیع زنان در هرات رویداد تازه‌ای نیست، بل در سال‌های گذشته چندین زن توسط شوهرشان در این ولایت به قتل رسیده‌اند.

در همین حال اعضای شورای ولایتی هرات بی تفاوتی نهادهای زیربط در پیوند به پیگیری عامیلن خشونت‌ها را دلیل عمده افزایش قتل‌ها در هرات می‌پندارند، و تاکید می‌کنند، چون قاتلین قصاص نمی شود، هر کس به خودش اجازه می‌دهد تا دست به قتل و کشتار بزند.

در این بین، مسوولان در اداره امور زنان از افزایش قتل زنان در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و از نهادهای امنیتی می‌خواهند تا عاملین خشونت‌ها را بازداشت نموده و به چنگال قانون بسپارند.

به گفته پولیس هرات طی کمتر یک ماه گذشته سه زن در هرات توسط شوهران شان به قتل رسیده‌اند اما این که چرا عامیلن خشونت‌ها بازداشت نمی‌شوند و یا اگر بازداشت شده‌اند، مجازات نمی‌شوند پرسشی است بی پاسخ؟