شکایت بانوان ورزشکار هرات از بی توجهی مسوولان محلی و مرکزی
شکایت بانوان ورزشکار هرات از بی توجهی مسوولان محلی و مرکزی

با اینکه فوتبال و فوتسال زنان در هرات رشد خوبی نموده است اما بانوان ورزشکار از آنچه بی توجهی مسوولان محلی و مرکزی می‌خوانند، شکایت دارند. برگزار نشدن؛ دوره‌های علمی، مسابقات انتخابی و همچنان نبود امکانات و وقت تمرینی از عمده‌ترین چالش فرا راه بانوان ورزشکار فوتبال و فوتسال هرات، عنوان شده است. در حال […]

با اینکه فوتبال و فوتسال زنان در هرات رشد خوبی نموده است اما بانوان ورزشکار از آنچه بی توجهی مسوولان محلی و مرکزی می‌خوانند، شکایت دارند. برگزار نشدن؛ دوره‌های علمی، مسابقات انتخابی و همچنان نبود امکانات و وقت تمرینی از عمده‌ترین چالش فرا راه بانوان ورزشکار فوتبال و فوتسال هرات، عنوان شده است.

در حال حاضر ۹ تیم باشگاهی و یک تیم منتخب فوتبال که متشکل از ۲۶ نفراند ترکیب تیم منتخب فوتبال بانوان هرات را تشکیل می‌دهد. همچنان نزدیک به ۶۰ تن این بانوان دارای مدارک آسیایی فوتبال وفوتسالنیز می‌باشند.

به گفته مسوولان کمیته فوتسال بانوان هرات، در حال حاضر ۱۳ تن از ورزشکاران تیم منتخب فوتبال وفوتسال هرات عضویت تیم ملی فوتبال و فوتسال کشور را دارا می‌باشند.

عابده نافع مسوول کمیته فوتسال بانوان هرات از نبود بودجه و همچنان نبود امکانات ورزشی و تایم تمرین سخن می‌گوید. او می‌گوید تاکنون ورزشکارن فوتبال و فوتسال زنان مورد حمایت قرار نگرفته‌اند.

نبود امکانات و محیط­ ورزشی مخصوص زنان همواره مشکل اساسی زنان ورزشکار بوده است. ورزشکاران بانو می‌گویند اگر مکان مخصوص ورزشی برای زنان ایجاد شود زنان بیشتری به ورزش حضور خواهند یافت و دستاوردهای زیادی برای افغانستان خواهند داشت.