از هشتم می روز جهانی صلیب سرخ در هرات بزرگداشت شد. مسوولان اداره هلال احمر در هرات می گویند: این اداره در جریان سال جاری توانسته قربانیان جنگ و حوادث طبیعی را در بخش های دورافتاده و محروم حوزه غرب کمک کنند. اما این مسوولان وضعیت افراد ملکی در مناطق جنگی را نگران کننده می خوانند. از سوی دیگر شماری از رضاکاران اداره هلال احمر در هرات می گویند: در هر شرایطی آماده هستند تا افراد مورد نیاز را همکاری کنند. همکارم در این زمینه بیشتر جزئیات می دهد.

تجلیل ار هشتم می روز جهانی صلیب سرخ در هرات، شماری از مسوولان دولتی، مسوولان اداره هلال احمر و ده ها تن از رضاکاران به این منظور گردهم آمدند. به مناسبت این روز کمپاین اهدای خون نیز در اداره هلال احمر حوزه غرب در ولایت هرات برگزار شده است. بیشتر رضاکاران خون شان را برای افراد نیازمند و قربانیان جنگ اهداء می کنند.

مسوولان اداره هلال احمر در غرب کشور می گویند: نزدیک به ده هزار سی سی خون در این برنامه جمع آوری شده است. با این حال نورالدین احمدی رئیس اداره هلال احمر در غرب کشور می گویند: در جریان یک سال اخیر این اداره با قربانیان جنگ و حوادث طبیعی در بخش های مختلف حوزه غرب همکاری کرده است اما او وضعیت افراد ملکی در مناطق جنگی را نگران کننده می خواند.

از سوی دیگر شماری از رضاکاران اداره هلال احمر در هرات می گویند: در هر شرایطی آماده هستند تا افراد مورد نیاز را همکاری کنند. به گفته ای این رضاکاران، افرادی زیادی در مناطق دوردست و لسوالی ها نیازمند کمک هستند و آنان آماده هستند تا به کمک این مردم نیازمند بروند.

از روز جهانی صلیب سرخ در حالی در هرات تجلیل می شود که ماه ها می شود فعالیت کمیته صلیب سرخ به دلیل کشته شدن چند کارمند این اداره از سوی مخالفان مسلح دولت متوقف است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *