کشته شدن سه تن در جریان طوفان شدید در شهر هرات
کشته شدن سه تن در جریان طوفان شدید در شهر هرات

وقوع طوفان شدید در هرات جان سه خواهر را گرفت، مسوولان شفاخانه مرکزی هرات میگویند، در این رویداد ۸ تن دیگر نیز زخم برداشته اند. پدر این سه دختر میگوید؛ او تا کنون در مورد کشته شدن دخترانش به خواهر دیگر انها که در این رویداد زخم برداشته چیزی نگفته است.  طوفان علاوه بر تلفات […]

وقوع طوفان شدید در هرات جان سه خواهر را گرفت، مسوولان شفاخانه مرکزی هرات میگویند، در این رویداد ۸ تن دیگر نیز زخم برداشته اند. پدر این سه دختر میگوید؛ او تا کنون در مورد کشته شدن دخترانش به خواهر دیگر انها که در این رویداد زخم برداشته چیزی نگفته است.  طوفان علاوه بر تلفات جانی، خسارت سنگین مالی هم برجای گذاشته است. در همین حال مسوولان محلی هرات از تشکیل هیاتی برای بررسی این رویداد و رسیدگی به آسیب دیدگان خبر میدهند.

وزش شدید باد و بلند شدن گرد و غبار در آسمان هرات، باشندگان این شهر را غافل گیر نمود. در این تصاویر که دقایقی پس از آغاز طوفان ثبت شده، به جز گرد و غبار چیز دیگری دیده نمیشود. طوفان در کنار خسارت های مالی، تلفات جانی هم بر جای گذاشت، آماری که محمد رفیق شیرزی سخنگوی شفاخانه مرکزی هرات ارایه میکند، از جان باختن سه کودک و زخمی شدن ۸ نفر دیگر حکایت دارد.

دقایقی پس از طوفان عکس های خسارت های مالی برخواسته از آن، توسط کاربران شبکه های اجتماعی دست به دست شد، مثل این تصاویر که افتادن چند درخت کهن سال را در منطاق گوناگون شهر نشان میدهد. اما خسارت برخواسته از طوفان تنها به واژگون شدن چند درخت و آسیب رسیدن به موترهای سواری خلاصه نمی شود.

پدر این دختر که سه فرزندش در اثر افتادن دیوار جان خود را از دست داده اند میگوید؛ اقاربش تا کنون در مورد جان باختن سه خواهر دخترش که خود او هم در این رویداد زخمی شده چیزی نگفته اند، و کشته شدن خواهران او را پنهان کرده اند.

با این همه اداره محلی هرات همانند گذشته برای بررسی خسارت های برخواسته از طوفان و رسیدگی به آسیب دیدگان هیاتی را موظف نموده است.

در این میان آنچه اعتراض های زیادی را در پی داشته این است که اداره مبارزه با حوادث طبیعی هرات و دیگر نهاد های مسوول،چرا قبل از آغاز طوفان در مورد آن اطلاع رسانی نکرده و برای پیشگیری از خسارات های احتمالی دست به کار نشده اند.