برگزاری جشن روز هرات
برگزاری جشن روز هرات

جشن بزرگ همدلی در هرات برگزارشد. هراتی ها ۲۵ حمل روز هرات را امسال با شکوه تر برگزار کردند، علاوه بر برنامه های موسیقی محلی، مراسم آتش بازی نیز برگزارشد. در این مراسم رهبران حکومت وحدت ملی پیامهای خود را به مردم هرات رساندند. رییس جمهوری گفته هرات نقطه عطف حکومت است و این شهر […]

جشن بزرگ همدلی در هرات برگزارشد. هراتی ها ۲۵ حمل روز هرات را امسال با شکوه تر برگزار کردند، علاوه بر برنامه های موسیقی محلی، مراسم آتش بازی نیز برگزارشد. در این مراسم رهبران حکومت وحدت ملی پیامهای خود را به مردم هرات رساندند. رییس جمهوری گفته هرات نقطه عطف حکومت است و این شهر الگوی برای تمام شهرهای افغانستان است. شهروندان هرات هم از برگزاری این جشن استقبال کرده اند.

رقص وپایکوبی برای جشن بزرگ همدلی، باشندگان هرات ۲۵ حمل روز هرات را جشن گرفتند. این مراسم در دل کوه منطقه شمال شهر تحت تدابیرشدید امنیتی برگزارشد. حضور زنان و مردان درجشن امسال پر رنگ­ تر دیده می ­شد. رهبران حکومت وحدت ملی روز هرات را به باشندگان این ولایت تبریک گفتند. رییس جمهوری درپیام ویدیوی خود گفته هرات نبض تپنده افغانستان است که با وجود مشکلات، راه ترقی را پیموده است.

جشن همدلی امشب با موسیقی محلی همراه بود. مراسم آتش ­بازی که قسمت اصلی برنامه بود دقایقی زیادی آسمان هرات را روشن ساخت. برگزارکننده­ های این جشن می ­گویند، استقبال مردم نسبت به            سال ­های گذشته بهتربوده واین می ­تواند نوید خوبی باشد تا درسال­ های آینده این جشن وسیع­ تر برگزارشود.

فرهنگیان، فعالان مدنی، برخی اعضای شورای ولایتی و مسوولان نهادهای امنیتی نظاره­ گر این جشن همدلی بودند. برخی اعضای شورای ولایتی هرات می­ گویند، این جشن باعث می­ شود تا صدای همدلی وهمگرایی از هرات بلندشود و دستآوردهای هرات همیشه برجسته ساخته شود.

شرکت ­کننده­ ها از برگزاری این جشن استقبال کرده می ­گویند، این مراسم نشان میدهد که مردم از جنگ ونا امنی خسته شدند و صلح می ­خواهند، بناء پیام واضح به مخالفان مسح دولت است که دست از جنگ بردارند وراه صلح را انتخاب کنند.

این برای سومین سال است که هراتی ­ها به استقبال جشن باشکوهی روز هرات می ­روند. هدف این جشن نشان دادن ظرفیت ­ها و توانایی­ های این شهر است.