کشته شدن پنج تن به شمول سه زن در جریان جنجال های خانوادگی در ولایت غور
کشته شدن پنج تن به شمول سه زن در جریان جنجال های خانوادگی در ولایت غور

در جریان دو روز اخیر سه زن و دو مرد به دلیل جنجال های خانوادگی در ولایت غور به قتل رسیده اند. به تازه گی دو زن و دو مرد به دلیل جنجال های خانوادگی در ولسوالی دولینه ولایت غور تیر باران شدند. مسوولان محلی در غور می گویند: این رویداد به دنبال فرار دو […]

در جریان دو روز اخیر سه زن و دو مرد به دلیل جنجال های خانوادگی در ولایت غور به قتل رسیده اند. به تازه گی دو زن و دو مرد به دلیل جنجال های خانوادگی در ولسوالی دولینه ولایت غور تیر باران شدند. مسوولان محلی در غور می گویند: این رویداد به دنبال فرار دو خانم با یک مرد در ولسوالی دولینه این ولایت رخ داده است. همچنان در ولسوالی شهرک این ولایت نیز یک مرد خواهر خودرا به قتل رسانده است.

جنجال های خانوادگی یک بار دیگر در ولایت غور قربانی گرفت. در جریان دو روز اخیر پنج تن در دو لسوالی ولایت غور به دلیل تنش های خانوادگی به قتل رسیدند. این قربانیان شامل سه زن و دو مرد می شوند.

مسوولان محلی در ولایت غور می گویند: در ولسوالی دولینه این ولایت یک خانم با همکاری مادر و پسر خاله خود شوهرش را به قتل رساند و پس از آن فرار کردند.

اما در مسیر راه این سه تن در چنگ افراد مسلح غیر مسوول افتادند و هر سه تن تیر باران شدند.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می گوید: در ولسوالی شهرک این ولایت نیز یک مرد خواهرش را با فیر مرمی به قتل رسانده است. دلیل این دو واقعه جنجال های خانوادگی خوانده می شود.

در همین حال مسوولان محلی در ولایت غور می گویند: این دو واقعه در مناطق دور دست و بیرون از ساحه حاکمیت دولت صورت گرفته است. سخنگوی والی غور می گوید: با آنهم نیروهای امینتی تلاش های خودرا برای شناسایی و بازداشت عاملان این دو رویداد آغاز کرده اند.

جنجال های خانوادگی در ولایت غور همواره قربانی گرفته است. دلیل این جنجال ها بیشتر یاپپن بودن سطح فرهنگ مردم، عنعنات ناپسند و فقر اقتصادی خوانده می شود.