قهرمانی تیم منتخب تکواندو دختران هرات
قهرمانی تیم منتخب تکواندو دختران هرات

تیم منتخب تکواندو دختران هرات با کاپ قهرمانی به هرات آمدند. این تیم در رقابت های ملی تکواندو بانوان با هشت تیم دیگر از ولایات افغانستان در مرکز کشور پیکار نمود که با بیشترین امتیاز وکسب مقام قهرمانی به هرات برگشت. پنج طلا آور هراتی از رقابت های ملی تکواندو به رقابت های بیرون کشوری […]

تیم منتخب تکواندو دختران هرات با کاپ قهرمانی به هرات آمدند. این تیم در رقابت های ملی تکواندو بانوان با هشت تیم دیگر از ولایات افغانستان در مرکز کشور پیکار نمود که با بیشترین امتیاز وکسب مقام قهرمانی به هرات برگشت. پنج طلا آور هراتی از رقابت های ملی تکواندو به رقابت های بیرون کشوری اعزام خواهند شد.

این برای نخستین باریست، که تیم منتخب تکواندو بانوان هرات باشکست دادن حریفان خویش در مسابقات ملی تکواندو افتخار دیگری به هرات رقم می زنند. در این مسابقات بیش از ۱۰۰ ورزشکار در غالب ۹ تیم اشتراک داشتند. که تیم منتخب تکواندو بانوان هرات با کسب ۵ طلا، ۲ نقره و ۵ برنز با مقام قهرمانی به هرات آمد.

در این مسابقات ۱۲ تن از ورزشکاران تکواندو هرات عضویت تیم ملی تکواند کشور را از آن خود نمودند. که از این میان ۵ چهره طلا آور در مسابقات بیرون کشوری اعزام خواهند شد.

در همین حال  قراست تا پنچ روز دیگر رامش حسینی و روینا رسولی ملی پوشان تکواندو از هرات همراه با رییس فدراسیون تکواند این ولایت در مسابقات بین المللی که قرارست در دبی برگزار گردد. شرکت کنند. از سوی دیگر یکی از عمده ترین مشکلات این تکواندو کاران هرات نبود امکانات کافی و مجهز نبودن با هگوهای الکترونیکی در مسابقات خوانده شده که مسوولان این رشته می گویند با مرکزی ها این چالش را در جریان گذاشته اند.

هرات درغرب افغانستان یکی ولایات پردستاورد در عرصه ورزش بوده است و ورزشکاران آن همیشه در میادین ملی و بین المللی با دستاورد های شایانی  افتخار آفرینی نموده اند ولی همواره مسوولان مرکزی به این ورزشکاران بی توجه بوده اند.