رییس اداره صحت عامه هرات به همکارانش معرفی شد. عبدالحکیم تمنا در مراسم معرفی اش از فساد اداری در سکتور صحت یادکرده گفت، مبارزه با فساد اداری و نظارت و کنترل از بخش های خصوصی و دولتی درمانی از الویت های کاری او است. در همین حال معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه هم میگوید به منظور بررسی جدی از بخش های مختلف صحی به این ولایت آمده است.

افزایش شفاخانه­ های شخصی و دولتی از لحاظ کمی در هرات، نحوه کنترل ونظارت از سوی دولت را پایین آورده است. داد وفریاد مردم همواره از چگونگی فعالیت این شفاخانه­ها و نبود عرضه خدمات صحی معیاری بلند بوده است.

با آنکه مسوولان اداره صحت عامه تلاش ­های جدی را در قسمت کنترل ونظارت از چگونگی عرضه خدمات صحی مراکز درمانی انجام داده اند، اما این فعالیت ­ها بسنده نبوده، حالا رهبری تازه این اداره پافشاری دارد که مبارزه با فساد اداری، کنترل ونظارت از چگونگی عرضه خدمات صحی، تقویت اخلاق طبی درهرات از الویت­های کاری اوست.

مقام­های وزارت صحت­عامه کشور هم به منظور بررسی جدی از وضعیت شفاخانه­ های هرات به این ولایت آمده اند. دکتورفدامحمد پیکان معین عرضه خدمات صحی این وزارت می ­گوید درکنار اینکه رییس نو اداره صحت عامه هرات را به همکارانش معرفی می ­کند، قرار است از بخش­ های مختلف سکتورصحت و به ویژه عرضه خدمات صحی و دارویی نظارت وکترل جدی نماید.

از دید او هم مشکلاتی در بخش­ های مختلف سکتورصحت درهرات وجود دارد که نیاز به بررسی اساسی است.

درحالی رهبری اداره صحت عامه هرات جدیدا معرفی شده است. که در این ولایت در کنار شفاخانه ­های دولتی بیش از 50 شفاخانه خصوصی وجود دارد. بارها سروصدهای مردم نسبت به بی کیفیت بودن عرضه خدمات صحی بیشتر شفاخانه­ های خصوصی، گران فروشی و نبود داکتران مسلکی دراین شفاخانه­ها بلند بوده است. حالا دیده شود که رییس جدید این اداره تا چه اندازه تغییراتی را در سکتور صحت خواهد آورد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *