کمیته فوتسال بانوان هرات رقابت های لیگ فوتسال بانوان را برگزار نموده است. در این مسباقات 9 تیم اشتراک دارند. و از میان اشتراک کننده گان چهره های برتر به تیم منتخب فوتسال بانوان هرات برگزیده خواهند شد. اما بانوان فوتسالیت این ولایت بی توجه ی مسوولان و نبود سالون ورزشی مخصوص بانوان را از عمده ترین مشکلات بیان می کنند .

از سه سال به این سو همه ساله مسابقات فوتسال بین بانوان هرات برگزار می گردد. طی این چند سال با تمام نارسایی ها به کمیته فوتسال بانوان هرات ، این رشته توانسته است رشد خوبی داشته باشد. هتی از 4 تیم به بیشتر از 9 تیم افزایش نموده است. اما در رقابت های  فوتسال انتخابی امسال، ورزشکار و مربیان فوتسال بانوان از مسوولان شکایت دارند و می گویند از بودجه خود این رقابت ها را برگزار نموده اند.

بیش از 180 ورزشکار فوتسالیت بانو در 9 تیم در این رقابت ها اشتراک دارند. و از این میان چهره های برتر به تیم منتخب فوتسال بانوان برگزیده خواهند شد. با این حال منیژه نافع مسوول کمیته فوتسال بانوان هرات نیز با تائید این مشکلات و بی توجه ی مسوولان هرات، نبود بودجه ، کمبود امکانات و نبود سالون ورزشی مخصوص با نوان را از عمده ترین مشکلات فرا راه فوتسال بانوان عنوان می کند.

در همین حال عبدالکریم رحمانی رییس فدراسیون فوتبال هرات می گوید. مشکلات به تدارکات کمیته فوتسال ارتباط دارد و فدراسیون فوتبال نمی تواند به این باره های رسیدگی کند.

مسابقات فوتسال لیگ بانوان هرات به صورت دوره ی بوده و 9 تیم اشتراک کننده 36 بازی را در طی بیشتر از یک ماه در سالون ورزشی هرات  انجام خواهند داد. طی چند سال گذشته فوتسال بانوان در هرات  رشد خوبی نموده و به گفته مسوولان کمیته فوتسال بانوان برای گسترش فوتسال بانوان، مربیان بانو را به مکاتب هرات معرفی نموده تا این رشته ورزشی رشد بیشتری کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *