میدان هوایی ولایت فراه قرار است از سوی قطری ها ساخته شود. موسسه الغرافه قطر برای ساخت میدان هوایی این ولایت بیش از چهارمیلیون دالر کمک کرده است. مقامهای اداره هوانوردی کشور میگویند با این پول، خط رنوی،ترمینال بزرگ و فضای سبزمیدان هوایی فراه به شکل استندرد ساخته میشود. والی فراه هم گفته با ساخت این میدان هوایی، طیارات بزرگ هم قادر به نشست وبرخواست درمیدان هوایی این ولایت خواهند بود.

قطری­ها حدود 4 میلیون 500 هزار دالر آمریکایی برای ساخت میدان هوایی فراه کمک کرده اند.  مقام­های اداره عمومی هوانوردی کشور و مقام­ های قطری که برای افتتاح کارساخت این میدان به فراه آمده اند می ­گویند با این پول خط رنوی به طول 2500 متر، ترمینال بزرگ وفضای سبز برای میدان هوایی این ولایت ساخته خواهد شد.

با این حال درکنار ساخت میدان هوایی فراه، قرار است دولت قطر حدود 160 میلیون دالر دیگر هم به افغانستان کمک کند. محمد آصف ننگ والی فراه گفته بیشتر این کمک ­ها  برای رشد و زراعت و همچنان کارهای عمرانی در این ولایت اختصاص داده خواهد شد.

در همین حال شیخ علی ابن عبدالله رئیس موسسه الغفرافه قطر می گوید، همانندسالهای گذشته کمک­ های خود را به افغانستان ادامه میدهند. او تاکید می ­کند که قسمت بزرگ کمک­ های شان به ولایت فراه خواهد بود.

این مقام قطری گفته، آنها در قسمت رشد زراعت، پروژه­ های عمرانی وساخت کامل میدان هوایی فراه همکاری می ­کنند.

قطری­ ها بارها کمک­ های هنگفتی را در قسمت بازسازی و پروژه­ های عمرانی، افغانستان را یاری رساندند که بیشتر کمک ­های آنها در ولایت فراه بوده، همواره نگرانی مردم از این است که مقام­ های قطری برای شکار پرندگان نایاب وارد فراه می ­شوند.

اما مقام­ های محلی این ولایت این مسئله را رد کرده می ­گویند دولت همه فعالیت­ های شکارچیان عرب را تحت کنترول دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *