اعتراض صدها تن از باشنده های هرات به دلیل کندکاری اداره پاسپورت این ولایت
اعتراض صدها تن از باشنده های هرات به دلیل کندکاری اداره پاسپورت این ولایت

صدها تن از باشنده های هرات در اعتراض به کم کاری اداره پاسپورت این ولایت در مقابل ساختمان ولایت دست به تظاهرات زدند. این معترضان می گویند: ماه ها پیش بایمتریک شان نیز انجام شده اما پاسپورت های شان هنوز داده نشده است. از سوی دیگر مسوولان اداره مرکزی پاسپورت کشور می گویند که به […]

صدها تن از باشنده های هرات در اعتراض به کم کاری اداره پاسپورت این ولایت در مقابل ساختمان ولایت دست به تظاهرات زدند. این معترضان می گویند: ماه ها پیش بایمتریک شان نیز انجام شده اما پاسپورت های شان هنوز داده نشده است. از سوی دیگر مسوولان اداره مرکزی پاسپورت کشور می گویند که به تازه بیش از پنج هزار پاسپورت شهروندان هرات را به این ولایت انتقال داده اند.

صدها تن از باشنده­های هرات در مقابل ساختمان ولایت هرات گردهم آمده و به دلیل آنچه کم ­کاری اداره پاسپورت می­ خوانند؛ دست به تظاهرات زدند. این معترضان می ­گویند: ماه­ ها پیش بااینکه اسناد شان طی مراحل شده اما تاهنوز پاسپورت­ های شان برای آنان داده نشده است.

این معترضان مسوولان اداره پاسپورت را به کم کاری متهم می ­کنند.

صدها تن از باشنده های هرات صبح وقت در جمنازیوم ورزشی این ولایت جمع شده بودند تا با حضور مسوولان اداره مرکزی پاسپورت کشور و مقام های محلی این ولایت پاسپورت های شان را دریافت کنند، اما سرانجام این جمع با بیرون شدن مسوولان از این مکان سرپوشیده، به هم ریخت.

سید عمر صبور رئیس عمومی اداره پاسپورت وزارت امور داخله می گوید: به تازه ­گی  بیش از پنج هزار جلد پاسپورت مربوط به باشنده­ های هرات به این ولایت انتقال داده شده و همه روزه به صاحبان آن توزیع می ­شود.

ازدحام مردم پشت دروازه مدیریت پاسپورت هرات همواره پابرجا بوده است. نبود امکانات و کارمند از مشکلات عمده ­ای این اداره خوانده می ­شود. اما مردم بیشتر مسوولان این اداره را به فساد متهم می  کنند. چیزی که همواره از سوی مقام های این اداره رد شده است.