بازداشت دو تن به اتهام سرقت آثار تاریخی در هرات
بازداشت دو تن به اتهام سرقت آثار تاریخی در هرات

مسوولان محلی هرات از دستگیری دو تن از قاچاقچیان آثار باستانی در این ولایت خبر می دهند. جیلانی فرهاد؛ سخنگوی والی هرات گفت: این دوتن هنگام کندن کاری در ساحه زیارت کوه بابا در ولسوالی کشک رباط سنگی توسط نیروهای امنیتی با همکاری مردم دستگیر شدند. شب هنگام دوتن از قاچاقچیان در زیارت کوه بابا […]

مسوولان محلی هرات از دستگیری دو تن از قاچاقچیان آثار باستانی در این ولایت خبر می دهند. جیلانی فرهاد؛ سخنگوی والی هرات گفت: این دوتن هنگام کندن کاری در ساحه زیارت کوه بابا در ولسوالی کشک رباط سنگی توسط نیروهای امنیتی با همکاری مردم دستگیر شدند.

شب هنگام دوتن از قاچاقچیان در زیارت کوه بابا در ولسوالی کشک رباط سنگی ولایت هرات زمانی بازداشت شدند که در حال حفاری بودند. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید این دوتن به دنبال آثار باستانی در این ساحه بودند که از سوی نیروهای امنیتی به همکاری مردم بازداشت شدند.

 آقای فرهاد تاکید میکند که برسی های ابتدایی نشان میدهد این افراد می خواستند آثار باستانی را به خارج کشور قاچاق کنند. گفته می شود از نزد این افراد برخی وسایل و یک عراده موتر نیز کشف شده است.

این برای اولین بار نیست که آثار باستانی از اماکن تاریخی سرقت میشود، همین چندی پیش بود که سنگ های قبر باستانی از ولسوالی غوریان هرات به سرقت رفته بود.

هرات از کلان شهرهای غرب کشور است که دارای اماکن باستانی فراوانیست، بارها در نقاط مختلف این شهر قاچاقچیان، آثار باستانی را یا به سرقت بردند و یا تخریب کردند.