حیف و میل شدن میلیون ها افغانی پول در پروژه ساختمان مدیریت ترافیک هرات
حیف و میل شدن میلیون ها افغانی پول در پروژه ساختمان مدیریت ترافیک هرات

در پروژه ساختمان تازه مدیریت ترافیک هرات میلیون ها افغانی حیف و میل شده است. مسوولان اداره ترافیک هرات می­گویند، هزینه ساخت این ساختمان به آنان سیزده میلیون افغانی گزارش داده شده در حالی که در روز تهداب گذاری این پروژه، هزینه آن هژده میلیون افغانی اعلام شد. اما با آنهم مدیر ترافیک هرات تاکید […]

در پروژه ساختمان تازه مدیریت ترافیک هرات میلیون ها افغانی حیف و میل شده است. مسوولان اداره ترافیک هرات می­گویند، هزینه ساخت این ساختمان به آنان سیزده میلیون افغانی گزارش داده شده در حالی که در روز تهداب گذاری این پروژه، هزینه آن هژده میلیون افغانی اعلام شد. اما با آنهم مدیر ترافیک هرات تاکید می­کند که با توجه به هزینه سیزده میلیون افغانی، این ساختمان غیرمعیاری است و هیچ همخوانی با این هزینه ندارد.

ساختمان که میلیون­ها افغانی در ساخت آن حیف و میل شده است. ساختمان تازه مدیریت ترافیک هرات که سنگ تهداب آن بیش از هفت ماه پیش گذاشته شد. امین الله میهن یارمدیر ترافیک هرات می گوید، در ساخت این ساختمان فساد کلانِ صورت گرفته است.

هزینه این پروژه برای مسوولان فعلی اداره ترافیک سیزده میلیون افغانی گزارش داده شده و آنگونه که مدیر این اداره می­گوید، این ساختمان با این هزینه هیچ همخوانی ندارد.

بیش از هفت ماه پیش در هنگام تهداب گذاری این ساختمان، هزینه ساخت آن از سوی مسوولان پیشین محلی هرات هژده میلیون افغانی اعلام شد. همچنان اصیل الدین جامی معاون پیشین والی هرات گفت که تا شش ماه ساختمان تازه مدیریت ترافیک هرات، به گونه معیاری ساخته می­شود و به بهره برداری خواهد رسید.

هزینه ساخت این پروژه از سوی وزارت امور داخله پرداخت شده است. گفته می­شود که شرکت سازنده این ساختمان، کارش عیر معیاری است و از این درک میلیون­ها افغانی را به جیب زده است. حالا مسوولان اداره ترافیک هرات خواهان تشکیل یک هیات حقیقت یاب برای بررسی این اختلاص کلان هستند.

خواستیم در این مورد دیدگان مسوولان پیشین اداره ترافیک هرات و شرکت سازنده این ساختمان را هم داشته باشیم اما با تلاش­های زیاد موفق نشدیم. با همه­ی این­ها، مسوولان اداره ترافیک هرات می­گویند، این ساختمان را تحویل نمی­گیرند. چون از یک طرف پاسخگوی نیازهای این اداره نیست و از سوی دیگر باید مسئله اختلاص در این پروژه به گونه­ی جدی بررسی شود.