مقامات محلی در ولایات فراه – بادغیس- غور و هرات از تدابیر شدید امنیتی در روزهای عید سعید قربان در این ولایات خبر می دهند. این مقامات می گویند برای جلوگیری از حملات تخریبکارانه مخالفین دولت در روزهای عید سعید قربان چندین پوسته امنیتی جدید را در ساحات مختلف این ولایات به همکاری مشترک ارگان […]

مقامات محلی در ولایات فراه – بادغیس- غور و هرات از تدابیر شدید امنیتی در روزهای عید سعید قربان در این ولایات خبر می دهند.
این مقامات می گویند برای جلوگیری از حملات تخریبکارانه مخالفین دولت در روزهای عید سعید قربان چندین پوسته امنیتی جدید را در ساحات مختلف این ولایات به همکاری مشترک ارگان های امنیتی افراز کرده اند.
در عین حال عده ای از مردم در این ولایات از جناع های درگیری در افغانستان خواستند تا در روزهای عید از انجام حملات بالای یکدیگر دست بکشند. این افراد همچنان از افزایش قیمت مواد اولیه با فراه رسیدن عید سعید قربان اظهار نگرانی کردند.
به گفته عبدالروف احمدی سخنگوی قوماندانی زون ساحوی پولیس در غرب افغانستان افراد مشکوک و وسایط نقلیه از سوی نیروهای امنیتی در ولایات حوزه غرب کشور بر اساس دستور وزیر داخله افغانستان بازرسی می شوند.
مسوولین امنیتی محلی در ولایات فراه – غور و بادغیس مدعی هستند که طی سه روز گذشته بیش از ده تن از افراد وابسته به گروه طالبان با مقداری جنگ افزار که قصد حملات تخریبکارانه را در روزهای عید سعید قربان داشتند بازداشت شدند.
شاه جهان نوری قوماندان امنیه ولایت غور می گوید به اساس گزارشات استخباراتی که به آنها رسیده معلوم شده است که برخی از مخالفین دولت قصد دارند که امنیت روزهای عید را بر هم زنند.
وی از مردم نیز خواست تا در قسمت امنیت با نیروهای دولتی همکاری کنند.
همچنان مسوولین امنیتی در ولایت هرات می گویند از یک هفته بدین سو تدابیر امنیتی با همکاری مشترک ارگان های امنیتی در شهر هرات روی دست گرفته شده است.
عصمت الله علیزیی قوماندان امنیه هرات گفت: تا زماینکه مردم نیز با نیروهای امنیتی همکاری نکنند تامین امنیت به تنهایی از سوی پولیس کار دشواری می باشد.
عده ای از مردم مقامات دولتی را متهم به بی توجه ای برای بهبود وضعیت اقتصادی خود می کنند.
این افراد می گویند قیمت مواد اولیه با فراه رسیدن عید افزایش یافته و دولت هیچ کنترولی دراین زمینه روی دست نگرفته است.
عبدالرشید یکتن از باشنده گان شهر هرات از نیروهای امنیتی خواست تا جهت امنیت در روزهای عید تلاش بیشتری به خرج دهند.
درعین حال عده ای از کارشناسان می گویند در صورتیکه دولت همچنان به معظله های چون بیکاری و افزایش فقر اقتصادی توجه جدی نکند در سال آینده اکثر مردم روزهای عید را در شرایط بسیار سخت سپری خواهند کرد. ث هرات