راه اندازی دوره آموزشی رسانه ها و ارتباطات در غور

سی و دو تن از جوانان در شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور یک دوره آموزشی مربوط به رسانه و ارتباطات را سپری کردند. این ورکشاپ که برای یک روز در شهر فیروزکوه برگزار شده بود هجده دختر و چهارده پسر آموزش های رسانه ای فرا گرفتند. مقام های محلی در غور می گویند، این ورکشاپ از سوی برنامه ثبات اداره احیاء و انکشاف دهات راه اندازی شده که تاثیر بسیار خوبی روی آگاهی این جوانان از قوانین رسانه و خبر رسانی درست به مردم خواهد داشت.

غور از جمله ولایاتی است که در سیزده سال گذشته پیشرفت چندانی در خصوص ایجاد رسانه های صوتی- تصویری نداشته است. در ولایت غور تنها یک استیشن تلویزیون ملی فعال است که آن هم با مشکلات زیادی روبروست. از سوی دیگر خبرنگاران در این ولایت بستر مناسبی برای کار در رسانه را ندارند و این یکی از چالش های بزرگ در این ولایت است. با این همه حالا مقام های محلی در این ولایت از راه اندازی یک دوره آموزشی مربوط به رسانه برای تعدادی از جوانان در شهر فیروزکوه خبر می دهند. عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می گوید: این ورکشاپ یک روزه از سوی برنامه ثبات اداره احیاء و انکشاف دهات راه اندازی شده که در آن سی و دو تن جوانان دختر و پسر اشتراک داشته اند.

به گفته آقای خطیبی در این برنامه آموزشی روی اهمیت ارتباطات ، چگونگی تامین روابط دوامدار با جامعه و رسانه ها و همچنان اهمیت رسانه ها در پیام رسانی، تعریف و انواع رسانه ها، چگونگی نوشتن گزارش خبری و نحوه مصاحبه با رسانه ها برای اشتراک کنندگان آموزش داده شد. خطیبی افزود: این برنامه روی آگاهی بیشتر جوانان از قوانین رسانه ای تاثیرگذار خواهد بود و اشتراک کننده گان با آگاهی بیشتری فعالیت های رسانه ای شان ادامه خواهند داد. وی تامین روابط دو جانبه میان نهاد های اجتماعی ، دولت و جامعه را ارزنده و یک ضرورت زندگی عنوان کرد.

اطلاع رسانی و وجود رسانه ها در هر جامعه یکی از عوامل عمده پیشرفت و ترقی بوده که فعالیت افراد مسکلی و کار آزموده این مسیر را هموارتر خواهد کرد. با این حال جوانان در ولایت غور امیدواراند تا با ایجاد رسانه های بیشتر در این ولایت زمینه دسترسی مردم به اطلاعات و داشته های روز دنیا بهتر فراهم شود که این خود زمینه ساز پیشرفت بیشتر در غور را فراهم خواهد کرد.به باور آنان جوانان میخواهند تا با فراگیری موضوعات مدرن و دانش روز خود را آشنا ساخته و با استفاده از دانش و علم خود وظیفه و کار بدست آورند. 1212

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *