بیش از پانزده تن مواد مخدر , مواد کیمیاوی و مشروباط الکولی در نیمروز با حضور مسوولان وزارت امور داخله حریق گردید. این مواد در نتیجه ۱۵۳ عملیات کشف و ضبط شده است و ۱۶۷تن به اتهام قاچاق و نگهداری آنها بازداشت و به ارگان های عدلی و قضایی تسلیم داده شده اند. مسوولان وزارت […]

imagesبیش از پانزده تن مواد مخدر , مواد کیمیاوی و مشروباط الکولی در نیمروز با حضور مسوولان وزارت امور داخله حریق گردید. این مواد در نتیجه ۱۵۳ عملیات کشف و ضبط شده است و ۱۶۷تن به اتهام قاچاق و نگهداری آنها بازداشت و به ارگان های عدلی و قضایی تسلیم داده شده اند.

مسوولان وزارت امور داخله افغانستان میگویند در کمتر از یک هفته حدود پنجاه تن مواد مخدر مختلف النوع, مواد کیمیاوی و مشروباط الکی از سوی آنها حریق شده است. در تازه ترین مورد بیش از پانزده تن مواد مخدر که در جریان حدود یک سال گذشته در ساحات مختلف ولایت نیمروز از سوی ارگان های امنیتی کشف و ضبط شده بود حریق گردید. امیر محمد آخند زاده والی نیمروز میگوید مواد مخدر و مشروباط الکی در بیش از یکصد پنجاه قضیه مختلف از نقاط مرزی و ولسوالی های این ولایت بدست آمده است. به گفته وی ۱۶۷ تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مقدار مواد بازداشت شده اند.

بنا به اظهارات وی در میان افراد بازداشت شدهفت خانم و پنج مرد که اتباع کشور های خارجی می باشند نیز بازداشت شده اند. همچنان به گفته والی نیمروز ۲۷ میل سلاح مختلف النوع و ۷۷ عراده واسطه نقلیه نیز در جریان این قضایا از نزد قاچاقبران مواد مخدر به دست نیروهای امنیتی نیمروز افتاده است. ولایت نیمروز به دلیل داشتن مرز مشترک با کشور های ایران و پاکستان جایگاه قاچاقچیان مواد مخدر و قاچاقچیان انسان از سوی کارشناسان قلم داد می شود.