مسئولان ریاست شهرداری هرات تأکید دارند، پروژه آسفالت ۴۰ کیلومتر از خیابان­های شهر مراحل قانونی خود را طی کرده و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد. آنگونه که از نظر ولایت هرات هم گذشته است، اما والی پیشین و فضل الله وحیدی والی کنونی هرات علی رغم ادعای شهرداری از امضا نکردن این پروژه سخن […]

مسئولان ریاست شهرداری هرات تأکید دارند، پروژه آسفالت ۴۰ کیلومتر از خیابان­های شهر مراحل قانونی خود را طی کرده و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد. آنگونه که از نظر ولایت هرات هم گذشته است، اما والی پیشین و فضل الله وحیدی والی کنونی هرات علی رغم ادعای شهرداری از امضا نکردن این پروژه سخن گفته اند.

گوله برف موضوع مناقشه انگیز آسفالت ۴۰ کیلو متر خیابان­های شهر هرات پس از مدتی حال به والی کنونی یعنی آقای فضل الله وحیدی رسیده گوله برفی که برای داوود شاه صبا والی پیشین و محمد سلیم تره­کی شهردار هرات تفرقه انگیز شده بود.

اکنون که حدود ۴۵ در صد کار پروژه­ی جلو رفته مسئولان شهرداری می­گویند، خللی در کار آن نیست و قبل از اجرا از دید ولایت هرات هم گذشته.

این یک سوی این قضیه است در سوی دیگر این قضیه والی پیشین و آقای وحیدی قرار دارند که هر دوی شان بر خلاف گفته­های مسئولان شهرداری گفته این پروژه را امضا نکرده اند.

به هر روی تقریباً کار این پروژه به نیم خود رسیده و همچنان به پیش می­رود. این پروژه از پول خود شهروندان هرات است که راه افتاده و گفته­های ضد و نقیض از دو سوی شهرداری و ولایت هرات از آغاز تا کنون هم وجود دارد.

 اینکه این آسفالت چقدر خیابان­های داخل شهر را همراهی می­کند؟ و این پرسش که گلوله برف مناقشه انگیز چه وقت آب خواهد شد؟ معلوم نیست.