ولایت فراه قهرمان مسابقات فوتبال در بین برخی ولایت های جنوبی و غرب کشور شد. این مسابقات قوتبال که بین ولایات  قندهار، فراه، هلنمد، غزنی و نیمروز را اندازی شده بود، تیم فوتبال ولایت فراه مقام اول را از آن خود کرد. همچنان در این مسابقات  ولایت هلمند و قندهار به ترتیب دوم و سوم […]

ولایت فراه قهرمان مسابقات فوتبال در بین برخی ولایت های جنوبی و غرب کشور شد. این مسابقات قوتبال که بین ولایات  قندهار، فراه، هلنمد، غزنی و نیمروز را اندازی شده بود، تیم فوتبال ولایت فراه مقام اول را از آن خود کرد. همچنان در این مسابقات  ولایت هلمند و قندهار به ترتیب دوم و سوم شدند.

 بازیکنان تیم فوتبال ولایت فراه بعد از به پایان مسابقات فوتبال میان پنج ولایت با جام قهرمانی به ولایت خود برگشتند. ۱۲ روز قبل این مسابقه در ولایت جنوبی هلمند میان ولایت­های فراه، هندهار،  غزنی، نیمروز و خود این ولایت برگذارشده که روز جمعه با قهرمانی ولایت فراه به پایان رسید.

در این مسابقات تیم شهید نادر ایوبی فراه، در بازی نهایی ۳ بر ۲ ولایت هلمند را شکست داد و به جایگاه نخست این مسابقات رسید.

در همین حال بازیکنان تیم فوتبال فراه پس از موفقیت در این مسابقه می­گویند،  با تمرینات زیاد وارد مسابقات ولایتی شده اند و خوشحالند که توانستند برای اولینبار ولایت بزرگ قندهار را به شکست روبرو کنند.

آگاهان فوتبال در کشور می­گویند، فوتبال در غرب کشور در این چند سال اخیر رشد بی نظیری داشته است. چندی پیش تیم طوفان هریرود که به نماینده­گی از غرب کشور در مسابقات لیگ برتر افغانستان شرکت کرده بود قهرمان لیگ برتر افغانستان شد.