هشدار به اعتصاب عمومی اتحادیه داکتران در هرات
هشدار به اعتصاب عمومی اتحادیه داکتران در هرات

به زودی فعالین جامعه مدنی و اعضای اتحادیه داکتران درهرات دست به اعتصاب کاری خواهند زد. اعضای اتحادیه داکتران در یک تجمع اعتراض آمیز با بیان این مطلب میگویند دولت برای جلوگیری از آدم ربایی ها در هرات کار درستی را تاکنون انجام نداده است.  در عین حال مسوولان امنیتی وعده دادند تا تمام تلاش […]

به زودی فعالین جامعه مدنی و اعضای اتحادیه داکتران درهرات دست به اعتصاب کاری خواهند زد. اعضای اتحادیه داکتران در یک تجمع اعتراض آمیز با بیان این مطلب میگویند دولت برای جلوگیری از آدم ربایی ها در هرات کار درستی را تاکنون انجام نداده است.

 در عین حال مسوولان امنیتی وعده دادند تا تمام تلاش خود را برای رهایی پسر یکی از داکتران که روز گذشته اختطاف شده بود به خرج دهد.

 تنها چیزی که اشتراک کنندگان این گردهمایی را به مسجد جامع پارک هرات  کشانده وضعیت بد، امنیتی می­باشد،آن ها می­گویند که بی کفایتی مسوولان باعث شده تا هرات همچنان کانون اختطاف­ها و نا امنی ها باشد.

داکتر نثار احمد مصدق رییس اتحادیه داکتران می گوید که افزایش آدم ربایی ها، بخصوص فرزندان داکتران آنها را نگران ساخته است.

وحید قتالی عضو شورای ولایتی هرات می­گوید در صورتی که این مشکل در ولایت هرات برطرف نشود، احتمال آن وجود دارد که تمام اعضای شورای ولایتی استعفاء بدهند.

این عضو شورای ولایتی می گوید که در صورت افزایش این مشکل رئیس شورای ولایتی نیز باید استعفا بدهد.

گردهمایی امروز داکتران در ولایت هرات، بیشتر در اعتراض به اختطاف پسر یکی از داکتران صورت گرفته است اما کار به این جا پایان نیافت اشتراک کنندگان بعد از اجتماع در این محل به شورای ولایتی هرات رفتند و با مقامات امنیتی مشکلات هرات را در میان گذاشتند مسوولین امنیتی هرات در این نشست تاکید کردند که کمبود پرسونل و امکانات سبب گردیده تا آن ها با مشکلات زیادی مواجه باشند.

کارشناسان ادامه اختطاف­ها را در هرات به دیده شک می­نگرند و تاکید می­کنند که نیروهای امنیتی نفوذ پذیر می باشند و ممکن است که باندهای جنایت کار در این نیروها رخنه کرده باشند، اما همواره این موضوع از سوی نیروهای امنیتی رد شده است.

خراب شدن وضعیت امنیتی در چهار سال قبل نیز باعث واکنش تند مردم هرات شد و از سوی در آن زمان اتحادیه داکتران در اعتراض به وضعیت بد امنیتی دست به اعتصاب کاری زدند.

این نخستین باری نیست که داکتران بنابه آنچه اختطاف فرزندان یکی آنها عنوان می شود، دست به اعتصاب می زنند، در سال های گذشته نیز چنین تجمعات اعتراض آمیزی از سوی اتحادیه داکتران راه اندازی شده بود.