مقامات محلی در ولایت هرات می گویند بیش از دو تن مواد مخدر که طی چند ماه گذشته از ساحات مختلف این ولایت از سوی پولیس کشف و ضبط شده بود در شمال شهر هرات حریق گردید. غلام جیلانی دقیق رئیس مبارزه با مخدر در ولایت هرات می گوید مواد مخدر حریق شده شامل یک […]

مقامات محلی در ولایت هرات می گویند بیش از دو تن مواد مخدر که طی چند ماه گذشته از ساحات مختلف این ولایت از سوی پولیس کشف و ضبط شده بود در شمال شهر هرات حریق گردید.
غلام جیلانی دقیق رئیس مبارزه با مخدر در ولایت هرات می گوید مواد مخدر حریق شده شامل یک تن تریاک و متباقی چرس و کرستال می باشد که از قاچاقچیان بدست آمده بود.
علاوه کرد: قاچاقچیان قصد داشتند که این مواد را به کشور های ایران و ترکمنستان قاچاق و سپس به کشور های اروپایی انتقال دهند.
بنا به اظهارات وی به اتهام دست داشتن در قاچاق این مواد بیش از ۸۰ تن از سوی ارگان های امنیتی این ولایت بازداشت شدند.
مقامات محلی هرات می گویند طی سال جاری بیش از هفت تن مواد مخدر از مناطق مختلف هرات کشف و حریق گردیده است.
هرات به دلیل داشتن مرز مشترک با کشور های ایران و ترکمنستان جایگاه قاچاق و ترانزیت مواد مخدر از سوی بانده های قاچاقچی در افغانستان محسوب می شود.
هر ساله صد ها کیلو گرام مواد مخدر مختلف النوع از سوی مقامات امنیتی کشف و ضبط می گردد.
اخیرا مقامات محلی در حوزه غرب افغانستان به رسانه ها اعلان کردند که برخی اتباع کشور های هماسیه نیز در قاچاق و ترانزیت مواد مخدر نقش اساسی دارند.
همچنان رحمت الله صافی قوماندان اسبق لوای ششم سرحدی در غرب افغانستان در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود از نیروهای مرزی ایران خواست تا مقابله با قاچاقچیان مرزی با پولیس افغانستان همکاری کنند.
وی این سخنان را پس از آن عنوان کرد که بیش از دوصد کیلو گرام مواد مخدر در منطقه صفری مرزی ایران وافغانستان در یک زده خورد مسلحانه به دست مرزبانان افغانستان افتاد.
بنا به اظهارات وی : پس از زده خورد قاچاقچیان با استفاده ازتاریکی شب موفق به فرار به داخل خاک ایران شدند.